top of page
IMG_3691_edited.png

Metehan Aykut

Psikolog, Psikoterapist & Deneyimsel Öğrenme Eğitmeni

Özgeçmiş

Psikolog Metehan Aykut
Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Lisans hayatı boyunca pek çok STK ve gönüllü projelerde çalışıp yöneticilik yaptı. Eğitimi sırasında ulusal çapta dereceleri ve başarıları bulunmaktadır. Aldığı eğitimleri stajlarla güçlendirmiştir. İstanbul Balıklı Rum Vakfı Hastanesi, Kuşadası Devlet Hastanesi psikiyatri servislerinde ve özel kliniklerde staj yaptı. Aktif olarak Nişantaşı Üniversitesi Klinik Psikoloji programında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Kariyerine psikolog, psikoterapist ve profesyonel yaygın eğitim & deneyimsel öğrenme eğitmeni olarak devam etmektedir. Prof. Dr. Murad Atmaca’dan Bilişsel Davranışçı Terapi (Bilişsel Davranışçıl Terapiler Enstitüsü) eğitimini ve süpervizyonunu tamamlamıştır. Dr. Kahraman Güler tarafından Şema Terapi eğitini ve Dr. Nevin Dölek’ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimini tamamlamıştır. Dr. Gökhan Göksu tarafından Cinsel Terapi ve Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır (CİTEB). Endüstriyel Psikoloji alanında kurumsal firmalara profesyonel eğitim hizmeti sağlamaktadır.

Cinsel Terapi, EMDR Terapisi, Aile ve Çift terapisi, Çocuk Merkezli Oyun terapisi, Masal Terapisi, Projektif Testler, Objektif Testler, MMPI Kişilik Testi, Çocuk & Ergenlerde Klinik Görüşme, Travma ve Yas Psikolojisi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu Müdahale Teknikleri, Yaygın eğitim-deneyimsel öğrenme eğitimi, WISC-R Zeka Testi, Terapötik Görüşme Teknikleri, Sanat terapisi & Müzik Terapisi, Yetişkin Psikolojisi Klinik Görüşme Teknikleri eğitimlerini tamamlamıştır.

bottom of page