top of page

Tansu Canpolat

Klinik Psikolog & Çift ve Aile Terapisti

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Özgeçmiş

Uzman Klinik Psikolog Tansu Canpolat, lisans eğitimini tam burslu olarak girdiği Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde, “Onur Derecesi” ile mezun olarak tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini ise Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji dalında tamamlamış olup buradan “Yüksek Onur Derecesi“ ile mezun olmuştur.

Eğitim hayatı boyunca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, NP Feneryolu Tıp Merkezi ve NP Beyin Hastanesi’nde stajlarını tamamlamıştır.

Yıldız Teknik Üniversitesi 450 Saatlik Aile Danışmanlığı Eğitimini süpervizyon süreciyle birlikte tamamlamış olup “Aile Danışmanı” unvanını almıştır. Bunun ardından EFTA (Avrupa Aile Terapisi Derneği) tarafından onaylanmış 700 Saatlik(5 yıl), Çift ve Aile Terapisi Eğitimini tamamlamış olup Avrupa Akredite Çift ve Aile Terapisti olmuştur.

Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen EMDR 1. Ve 2. Düzey eğitimlerini tamamlamış olup İleri Düzey EMDR uygulayıcısıdır.

Terapilerinde ağırlıklı olarak Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR Terapi ve Pragmatik Eksperiyantal psikoterapi yaklaşımlarını kullanmaktadır. Yüksek lisans mezuniyetinin ardından çeşitli psikoterapi merkezlerinde çalıştıktan sonra Türkiye'nin önde gelen psikiyatri kliniklerinden Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde 3 yıl psikoterapist olarak görev almıştır. Çalıştığı süre zarfında yetişkin bireysel, aile ve çiftlerle 5000’inin üzerinde seans gerçekleştirmiştir. Seanslarını online ve yüzyüze yürütmektedir.

EMDR Derneği üyesidir.

bottom of page