top of page
WhatsApp Image 2022-01-25 at 17.25.58.jpeg

B. Ceren Yılmaz

Uzman Klinik Psikolog

Özgeçmiş

B. Ceren YILMAZ, Doğuş Üniversitesi (İngilizce) Psikoloji Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini ‘’Özel Ruh Sağlığı Merkezlerine Başvurmuş Bireylerde Stres İle Baş Etme Becerileri ve Psikolojik Belirtileri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi’’ başlıklı uzmanlık tezini vererek ‘’Klinik Psikolog’’ ünvanını aldı. Lisans dönemi boyunca çeşitli sosyal projelerde yer aldı ve farklı danışmanlık merkezlerinde stajlar yaptı. ‘’Dinin Ahlaki Yargılar Üzerine Etkisi‘’ adlı araştırma projesini ‘’19.Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’’nde sundu. Yüksek lisans eğitimi süresince Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde staj yaptı.
Danışmanlık Merkezleri ile Özel Eğitim ve Rehabilitasyon alanında özel çocuklar ve aileleri ile çalıştı. Psikolojiye dair yazılar yazıp çeviriler yaptı. Aynı zamanda danışmanlık merkezinin sosyal medya editörlüğü görevini üstlendi.
MMPI, TAT, CAT ve Çocuk Testleri uygulama ve değerlendirme eğitimlerini aldı. 
Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımı çerçevesinde bireysel psikoterapi seansları yapmaktadır. Aile ve yetişkinlere danışmanlık vermektedir.

bottom of page