top of page
d24929c1-555c-4258-ad7f-cc51f37eb67b.JPG

Hazal Atalay

Klinik Psikolog & Psikoterapist

  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn

Özgeçmiş

Hazal Atalay , 2016 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 3. olarak mezun olmuştur. Lisans eğitimi boyunca çeşitli projelerde araştırma asistanı olarak görev almış olup; Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Cerrahpaşa Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve Yörünge Psikolojik Danışmanlık Merkezinde gönüllü olarak staj yapmıştır. 2015-2016 yılları arasında da Üsküdar Hasan Tan Çocuk Yuvası’nda dışavurumcu sanat aktiviteleri gerçekleştirilen bir projede yer almıştır.


2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına kabul almıştır. Yüksek lisans öğreniminde Dinamik Psikoterapi eğitimi aldıktan sonra Klinik Psikolog Hakan Kızıltan’ın süpervizyonu eşliğinde danışan takip etmeye başlamıştır. Buna ek olarak Özel Fransız Lape Hastanesi’nde yaklaşık 8 ay boyunca staj yapmıştır. Yüksek lisans tezini tamamlarken Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak da çalışmıştır. 2019-2021 yıllarında Klinik Psikolog Hakan Kızıltan’ın Dinamik Psikoterapide Kuram, Klinik, Teknik Eğitimi ile Dinamik Psikoterapi İleri Düzey Eğitimini tamamlamıştır.

2020 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli danışmanlık merkezlerinde yetişkinlere psikodinamik psikoterapi uygulamıştır. 2021-2023 yılları arasında Özel Fransız Lape Hastanesi’nde yatan hastalara psikoterapi uygulamıştır ve de poliklinik bölümünde danışan takip etmiştir. Ayrıca, Uzman Sanat Psikoterapisti Bihter Yasemin Adalı’dan Sanat Terapisinin Temelleri eğitimini alarak Özel Fransız Lape Hastanesi’ndeki sanat terapisi uygulamalarında co-terapist ve terapist olarak çalışmıştır.

2022 Aralık ayında başlayan ISST Onaylı Şema Terapi Temel Eğitimi’ni tamamlamıştır ve de İstanbul Sanatla Yaşam’ın 400 Saat Süreli Sanat Terapisi Uygulayıcı Eğitimine devam etmektedir.

Wechsler Çocuklar için Zekâ Ölçeği-IV (WÇZÖ-IV), Nöropsikolojik Değerlendirme Testleri, Çocuk Değerlendirme Testleri, Rorschach ve TAT uygulama ve değerlendirme eğitimleri almıştır. 2018 yılından itibaren Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Yetişkin bireylerle psikodinamik yönelimli bireysel psikoterapi çalışmalarını yüz yüze ve online olarak yürütmektedir. Yetişkin ve ergenlere bireysel ve grup sanat terapisi uygulamaktadır ve İngilizce psikoterapi hizmeti de vermektedir.

bottom of page